Nasz wynalazek: Kratownica drewniana

Urząd Patentowy w Warszawie 
W-116649/DZI/ML

Kratownica drewniana wykonana z jednego dowolnego drewnianego profilu wielokrotnie powtarzalnego, tak ułożonych ze sobą że stanowią kratownicę, a profile poprzeczne i podłużne licują się bez wykonywania wrębów

Dwa takie same profile drewniane nakładamy osiowo i prostopadle na siebie, co jest podstawowym składnikiem konstrukcji. Zestawiając powstałe krzyże we wskazany sposób jak rysunku technicznym nr.1, tworzy się krata z oczkami kwadratowymi i gładką płaszczyzną po obu stronach. Kratę tą można powiększać w czterech kierunkach bez ograniczeń.

Jednym z zastosowań tej kratownicy jest wykonanie stropu budowlanego drewnianego krzyżowego, znamiennego tym, że jego konstrukcję nośną  stanowi kratownica z belek drewnianych, która opiera się na czterech przeciwległych ścianach lub dźwigarach nośnych (a nie na dwóch przeciwległych jak strop belkowy) poza tym daje efekt estetyczny w postaci kasetonów.

Zastrzeżenie Ochronne

Kratownica drewniana, znamienna tym, że wykonana jest z jednego wielokrotnie powtarzalnego profilu drewnianego tak ułożonego ze sobą, że stanowi kratę o gładkiej płaszczyźnie po obu stronach bez wykonywania wrębów jak na rysunku nr.1.

 

KONTAKT Z NAMI

GLINBUD

Lubomin 6
05-304 Stanisławów

tel. 25 752 51 94
tel. 661 745 714
e-mail: glinbud@wp.pl